Primăria Municipiului Giurgiu alături de cei mai buni elevi din Giurgiu

34 de elevi olimpici şi câştigători la diferite concursuri naţionale şi internaţionale au fost premiaţi astăzi, 29 mai, în cadrul unei festivităţi organizate la Colegiul Naţional “Ion Maiorescu” de către Biroul Judeţean Anticorupţie Giurgiu, cu sprijinul autorităţilor locale şi judeţene.

La activitatea de premiere a participat şi primarul Nicolae Barbu care i-a felicitat pe tinerii giurgiuvenii pe care i-a numit “cei mai buni, dintre cei buni” şi cărora le-a prezis un viitor strălucit şi chiar ocuparea unor funcţii de conducere în care trebuie să dea dovadă de integritate şi demnitate.

Tinerilor premiaţi li s-a adresat şi şeful Biroului Anticorupţie Giurgiu, Gheorghe Paraschiv, acesta declarând că un obiectiv major al DGA este creşterea gradului de educaţie al cetăţenilor.

Evenimentul de astăzi face parte din cadrul unei serii de activităţi organizate cu ocazia împlinirii a opt ani de la înfiinţarea DGA în România.

Ultima modificare: 29.05.2013 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Excelenţa Sa, Pande Lazarevski, ambasadorul Macedoniei în România a vizitat astăzi municipiul Giurgiu